Łyk Wolności Róża Thun i Jerzy Meysztowicz

Tradycyjny Łyk Wolności Róży Thun i Jerzego Meysztowicza oraz Piknik Wolności.

Tak spędzamy rocznicę wyborów z 1989 roku 

Wybory, które odbyły się 4.06. 1989 można śmiało nazwać Wielkim Przełomem. Od tego dnia zaczęliśmy marsz ku lepszej Polsce i wbrew temu co mówią nasi przeciwnicy polityczni możemy mówić o spektakularnym sukcesie. Przypomnijmy sobie jak wyglądał nasz kraj przed 28 laty i porównajmy go z dzisiejszym.

4.06 2017 cała opozycja, a wśród niej także .Nowoczesna świętowała rocznicę pamiętnych wyborów. Spotkaliśmy się przed lokalem Bar a Wino, aby, już po raz dziewiąty, wznieść toast Łykiem Wolności. Byli z nami: europosłanka Róża Thun z PO, nasz małopolski poseł Jerzy Meysztowicz, szefowa małopolskiego KOD Danuta Czechmanowska, a także tłumy krakowian. Radosnych, uśmiechniętych i szczęśliwych.

Po tym krótkim toaście przenieśliśmy się na pobliski Plac Wolnica, gdzie odbył się rodzinny piknik. Na scenie wystąpili m.in.: aktorzy – Anna Lutosławska, Jerzy Fedorowicz i Jacek Strama . Wszyscy zebrani gromko odśpiewali Hymn Polski i Odę do Radości . Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były konkursy z nagrodami, rozdawanie baloników, malowanie twarzy, a nawet wata cukrowa, która nam wszystkim kojarzy się z beztroskim dzieciństwem.