Menu Zamknij

O mnie

Jerzy Meysztowicz

 

Urodzony w 1958 roku. Szczęśliwy mąż, ojciec dwóch synów, wspaniały przyjaciel. Krakowianin. Człowiek otwarty, energiczny i odpowiedzialny.

Polityk. Współtworca i wiceprzewodniczący Nowoczesnej. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji wybrany głosami 26 tysięcy krakowian. Przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, jeden z najaktywniejszych posłów mijającej kadencji, mistrz sejmowych polemik.

Przedsiębiorca i działacz społeczny. Lider licznych organizacji biznesowych i obywatelskich. Człowiek nadzwyczajnie aktywny i spełniony na wielu polach. Od wielu lat zaangażowany w sprawy publiczne.

Jest osobą nadzwyczajnie energiczną i aktywną. Swoimi dokonaniami mógłby obdzielić kilka biografii.

Przedsiębiorcą był od wczesnej młodości. Działalność biznesową rozpoczął jeszcze w latach 80-ych, zanim “ustawa Wilczka” obudziła w Polakach gen przedsiębiorczości. Przez lata stworzył wiele firm i organizacji biznesowych, tysiące miejsc pracy. Dzięki swej pracy i kreatywności jest człowiekiem zamożnym i wolnym.

Politykiem został w początkach III RP. Działał w Unii Demokratycznej i Unii Wolności, której przez lata przewodniczył w Krakowie. Wprowadzał w naszym regionie reformę admistracyjną, będąc wicewojewodą krakowskim i małopolskim w latach 1998-01. W 2015 roku współtworzył stowarzyszenie, a potem partię Nowoczesna. Nadal pozostaje jej wiceprzewodniczącym. W wyborach parlamentarnych 2015 głosami 26 tysięcy obywateli został wybrany na posła do Sejmu RP VIII kadencji. Objął funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju. Na swoim poselskim koncie ma kilkanaście projektów ważnych ustaw, setki wystąpień i interpelacji. Przez lata aktywności politycznej nabył niezwykłego doświadczenia i umiejętności rozumienia Państwa.

Zaangażowanym obywatelem jest przede wszystkim. Współtworzył i nadal aktywnie działa w organizacjach i inicjatywach biznesowych, społecznych i charytatywnych. Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe, Izba Przemysłowo-Handlowo, Klub Krakowski, Krakowskie Forum Rozwoju, Lion’s Club to tylko niektóre przykłady z długiej listy. Odpowiedzialność za sprawy publiczne daje mu satysfakcję i poczucie spełnienia.

Wciąż odnajduje w sobie powołanie i motywację do służby publicznej.